english    russian    latvian
  Jaunumi   Par uzņēmumu   Produkcija   Pakalpojumi   Kontakti   Saites        Pasūtīt Lapas karte
 

meklēt
  Par uzņēmumu
uzņēmums 
vadība 
sertifikāti 
finanšu pārskati 
pilsētas karte 
oficiālie logotipi 
vēsture 
darbs 

 

Liepājas Metalurgs ir uzņēmums ar senu vēsturi — tā darbība aizsākas 1882.gadā.

Liepājas Metalurgs ir vienīgais metalurģijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenā produkcija — tērauda armatūras velmējumi dzelzbetona konstrukcijām.

2013.gada Liepājas Metalurgs nonāca finanšu grūtībās un pārtrauca ražošanu, 2013.gada 4.novembrī tiesā tika iesniegts uzņēmuma maksātnespējas pieteikums.

No 2015.gada 1.janvāra darbu uzsāka KVV Liepājas Metalurgs, izmantojot bijušajiem īpašniekiem piederošās ražošanas telpas un iekārtas.

Uzņēmuma īpašnieki — KVV Group ir viena no lielākajām Ukrainas rūpnieciskās ražošanas grupām, tās galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu pārstrāde, būvniecība un metalurģija.

Kad Ukrainas investori sāka darbu, Liepājas Metalurgā strādāja tikai 216 darbinieku. Šobrīd strādājošu skaits sasniedz 550 cilvēku. Pēc gandrīz divu gadu dīkstāves uzņēmums no jauna iekaro noieta tirgus. Šobrīd galvenie KVV Liepājas Metalurgs eksporta tirgi ir Baltija, Skandināvija un Rietumeiropa.

2015.gada augusts bija pirmais mēnesis, kad AS KVV Liepājas Metalurgs plānotie ražošanas rādītāji tika pārsniegti par 5%. Pirmo reizi pēc uzņēmuma darbības atsākšanas stabilizējās ražošanas apjomi, mēnesī saražojot 25 000 – 27 000 tonnu tērauda armatūras.

Metalurģijas nozare šobrīd stagnē visā pasaulē — daļai Eiropas tirgus dalībnieku metalurģijas uzņēmumi darbojas nepilnā ciklā. Šos procesus ietekmē gan produkcijas noieta tirgu izmaiņas, gan augstās elektroenerģijas cenas, neliels atbalsts uzņēmumiem valstu līmenī un daudzi citi faktori. Par spīti nelabvēlīgajai situācijai pasaules tirgū Liepājas Metalurgam ir iespējas atkal kļūt par konkurētspējīgu uzņēmumu.